M&T, to je design a kvalita v kování

Píše se rok 1997 a dva bratři zakládají ve východních Čechách společnost M&T, firmu, která se za více jak 15 let své existence napevno usadila na českém trhu s dveřním a okenním kováním.

Píše se rok 1997 a dva bratři zakládají ve východních Čechách společnost M&T, firmu, která se za více jak 15 let své existence napevno usadila na českém trhu s dveřním a okenním kováním. Postupem času dokonce začala udávat tomuto oboru směr a jako první a jediná v Čechách prezentuje designové trendy v tomto úzkém oboru kováni. A o tom, že se jim daří není pochyb. V minulém roce získali prestižní oceněni, designérského „Oskara” Red Dot Design Award 2013 za své kování MINIMAL/MAXIMAL.

„V úplných začátcích jsme dováželi kliky ze zahraničí. Ovšem v průběhu času jsme přestali být s jejich kvalitou, designem spokojeni a začali přemýšlet o vlastní výrobě.

Roman Ulich

Z prvních čtyř tvarů klik jsme se postupně dostali na osm a pak na dvanáct,” popisuje začátky firmy pan Roman Ulich, designer společnosti M&T a jeden ze zakladatelů firmy a pokračuje: „V České republice nebyla tradice ve výrobě klik, a proto jsme museli na začátku hledat firmy, které nám vyráběly jednotlivé komponenty.

Titulní stránka časopisu Villa

To se nám v relativně krátké době povedlo. Dnes si již téměř vše vyrábíme sami a navíc plánujeme stavbu nove výrobní haly, která by měla být v tomto roce dokončena,” dopliňuje pan Ulich. Z původních čtyř tvarů klik je dnes v nabídce na 43 modelů v sedmi barevných kombinacích.

/pokračování

Společnost M&T vyrábí designové dveřní a okenní kování. Jejich kliky jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu, a to z masívní mosazi. Na něm galvanické pokovení kvalitními povrchy jakými jsou nikl, chrom anebo nejkvalinější titanový povrch skvěle přilne a zajistí zvýšení životnosti kliky až na 15 let.

„Co mne opravdu mrzí je fakt, že i přes širokou nabídku, se na našem trhu stále objevují nekvalitní kliky, které se snaží konkurovat kování z odolných materiálů. Na první pohled nevypadají špatně, ale jejich povrch se po velmi krátké době poškodí, má malou otěruvzdornost. Doporučuji zákazníkům, aby se vždy zeptali prodejců, z jakého materiálu byla klika vyrobena,” vysvětluje pan Ulich.

V nabídce společnosti jsou zastoupeny všechny druhy kování od štítového přes rozetové až k madlům a mušlím či kovaní na sklo. Design vetšiny klik navíc pochází přímo z autorské dílny pana Romana Ulicha. „Pro tvar kliky mě inspirují věci z různých cest a koutů světa, jakým byl například ladný pohyb toreadora nebo kaskády mayské pyrarnidy. Ale i obyčejné hranaté či kulaté tvary nabízí hned několik možností jejich designového uchopení. Ovšem základním pravidlem vždy je, aby klika byla příjemná do ruky,” vysvětluje pan Ulich. Kromě dveřního kování u M&T najdete i kliky pro okna nebo dveřní zarážky, Celý interiér tak můžete sladit ve stejném designu a povrchové úpravě.

Material & Technology s.r.o. - M&T

  • první a zároveň jediný český výrobce designového dveřního a okenního kování
  • využívá vysoce kvalitní povrchové úpravy - matný nikl a nitrid titanu, a to hned v několika barevných odstínech
  • u svých výrobků klade hlavní důraz na kvalitu, mnohaletou funkčnost a moderní design
  • nové designy vznikají přímo pod rukarna pracovníků firmy od návrhu až po realizaci ve výrobě
  • pro spokojenost zákazníků je připraven ucelený sortiment ve stejném designu, povrchové úpravě a barvě, tj. dveřní a okenní kliky, bezpečnostní rozety, madla, panty, posuvné systémy, kování na skleněné dveře a dalších doplňků
  • www.kliky-mt.cz

O oblíbenosti klik M&T svědčí i fakt, že se kromě individuálních zakázek, často objevují v mnoha developerských projektech - hotelech Lázně Bělohrad nebo Holiday Inn Praha, na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích či v pražském sportovním stadionu Eden. Originalní kování MIMOLIMIT si své misto našlo v sídle společnosti PPF GATE v Praze. „Na konci roku také proběhla montáž našich klik do bungalovu v luxusním resortu na Maledivách,” doplňuje pan Ulich. Kromě silné české obchodní sítě se kliky M&T vyvážejí do dalších 15 zemí světa.

O tom, že jsou kliky společnosti M&T designově, ale i perfektně funkční svědčí i prestižní ocenění Red Dot Design Award 2013, které získala kolekce MINIMAL/MAXIMAL. „Zisk tohoto ocenění je o to cennější, protože porota byla složena ze špičkových designerů, architektů a profesorů z celého světa a hodnotila nejen vzhled, ale i funkčnost kování. Takže jejich vyznamenaní a výběr má rozhodně vysokou vypovidající hodnotu. Dělame to již 16 let a toto byl vrchol a pocta, ale zároveň ujištění, že jdeme tou správnou cestou,” vysvětluje pan Ulich.

A jaké jsou plány pro následující období? "V průběhu roku 2014 představime novou kolekci nerezového kování, které bude velmi kvalitní, ale přitom cenově dostupné úplně pro každého zákazníka, A také začneme se stavbou nové výrobní haly. V plánu máme i navštěvu několika veletrhů, jak u nás, tak i v Evropě. A samozrejmě budeme pracovat na další kolekci, která by nám mohla vynést dalši cenu Red Dot,” ukončuje pan Ulich.

Villa, červenec 2014

Poslední články


M&T magnetic získal ocenění RED DOT!

Magnetic

Inovativní řešení dveřního systému Magnetic vysloužilo českému výrobci dveřního kování prestižní ocenění ...

více zde

Bývalý fotbalista Ivo Ulich vyrábí kliky

Klikař

Patnáct let se Ivo Ulich živil fotbalem v Česku, Německu a Japonsku. Už během fotbalové kariéry ale začal ...

více zde

Cesta ke stoleté tradici

Klikař

Není to značka, která by se proslavila už někdy v meziválečném období, přesto ji svět dnes zná a respektuje ...

více zde

Klikaři z Dobrušky

Klikař

Roman Ulich se vyučil strojařem. Zkoušel obchodovat s lecčím, než vsadil na kliky ...

více zde

České kliky otevírají dveře do světa

Klikař

Když bratři Ulichovi před dvaceti lety společnost M&T zakládali, měli pouze pět zaměstnanců, ...

více zde

Design klik včera, dnes a zítra

Klikař

Dnes je Roman Ulich hlavním designérem společnosti M&T a držitelem prestižního ocenění Red Dot Design Award ...

více zde

Klikaři s tahem na branku

Klikař

Hvězda fotbalového trávníku, která klukovský sen ve třiatřiceti vyměnila za dospěláckou realitu ...

více zde

Mít kliku a umět ji vyrobit

Klikař

Navštívili jsme továrnu M&T v Dobrušce ve východních Čechách, kde se tři bratři Ulichovi již 20 let úspěšně věnují...

více zde

Sport & byznys

Klikař

Musíte umět jít za svým. A hlavně se bavit.

více zde

Nechci být v mentálním důchodu

Klikař

Podnikatel a bývalý ligový fotbalista Ivo Ulich prodává kliky do 43 zemí světa...

více zde

Klikař

Klikař

Ivo Ulich je jeden z mála profesionálních sportovců, kteří uspěli i v byznysu...

více zde

příběhy úspěchu: Má to někdo kliku!

Příběhy úspěchu: Má to někdo kliku!

Když v roce 1997 přichází Roman Ulich za bratrem Ivem s nápadem ...

více zde

Ivo Ulich & Kliky a dveřní kování

Ivo Ulich & Kliky a dveřní kování

Zakládáme v Česku „klikařskou” tradici...

více zde

Klika Romana Ulicha

Klika Roman Ulicha

Dokáže předpovídat trendy...

více zde

Jsem klikař

Jsme klikař

O tom, že i malá česká firma může být díky svým originální nápadům světová...

více zde

Podnikání s klikou

Podnikání s klikou

Díky sázce na inovace a originální design vyváží společnost M&T své kliky a kování pro okna i dveře do mnoha zemí světa....

více zde

Je fajn mít správnou kliku

Je fajn mít správnou kliku

Ve sportu musíte nejenom hodně trénovat, ale take mít kliku, abyste vyhrávali. V životě potřebujete mít kliku, abyste se mohli zdárně posouvat dál ke svým cílům.

více zde

M&T, to je design a kvalita v kování

M&T, to je design a kvalita v kování

Píše se rok 1997 a dva bratři zakládají ve východních Čechách společnost M&T, firmu, která se za více jak 15 let své existence napevno usadila na českém trhu s dveřním a okenním kováním.

více zde